Jack Dorsey twierdzi, ┼╝e internet potrzebuje waluty takiej jak Bitcoin

Jack Dorsey twierdzi, ┼╝e internet potrzebuje waluty takiej jak Bitcoin

Miliarder Jack Dorsey CEO Twittera i Square Inc (NYSE:SQ) w czwartkowym wywiadzie przeprowadzonym dla agencij Reuters, stwierdza ┼╝e Bitcoin jeszcze d┼éugo pozostanie najpopularniejsz─ů walut─ů internetow─ů.

Dorsey gruntuje swoje stwierdzenie, por├│wnuj─ůc Bitcoina do internetu, kt├│ry dzia┼éa na zasadzie konsensusu i jest budowany oraz zmieniany przez ka┼╝dego kto ma do niego dost─Öp. Jego zdaniem Bitcoin posiada wszystkie wzorce internetu, a przez to, ┼╝e ta kryptowaluta zosta┼éa stworzona w internecie tylko utwierdza si─Ö w swoim przekonaniu.

Dorsey jednak zwraca uwag─Ö na to, ┼╝e Bitcoin musi by─ç bardziej ÔÇ×intuicyjnyÔÇŁ i sta─ç na r├│wni z innymi konkurencyjnymi systemami p┼éatno┼Ťci.


Sprawdź inne artykuły:

Bitcoin i inne kryptowaluty jak zacz─ů─ç?

Przekonaj sie, że posługiwanie sie kryptowalutami wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.


Zarobki Square Inc w drugim kwartale tego roku wyniosły 18 centów na akcję, co przekroczyło oczekiwania analityków, tym samym wzrost rok do roku wyniósł 64%. Zyski były pompowane przez apliację Cash App, która wygenerowała około 281 milionów dolarów zysku netto.

Cash App w swojej ofercie posiada opcj─Ö zakupu Bitcoin├│w, co r├│wnie┼╝ prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö na przych├│d w wysoko┼Ťci 875 milion├│w dolar├│w i wzrost o 600%.

Jack Dorsey w wywiadzie z 2018 roku dla The Times stwierdzi┼é, ┼╝e Bitcoin do 2030 roku mo┼╝e sta─ç si─Ö g┼é├│wn─ů ┼Ťwiatow─ů walut─ů.

Jack Dorsey źródło: cnbc.comDo┼é─ůcz do naszej grupy na Facebooku ÔÇô Altcoin Polska.pl


Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprz─Ötowy