Molina Lee - prezes spółki „Crypto Capital” zatrzymany

Molina Lee - prezes spółki „Crypto Capital” zatrzymany

W zeszłym tygodniu, na lotnisku w Warszawie wylądowała wojskowa CASA, a na jej pokładzie znajdował się Ivan Manuel Molina Lee. Został on zatrzymany zgodnie z decyzją polskiej prokuratury.

Złapanie Moliny to sukces wrocławskich śledczych. Został zatrzymany w Grecji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez prokuraturę we Wrocławiu. Molina Lee jest prezesem spółki Crypto.

Crypto jest częścią spółki, którą zarejestrowano w Panamie, a jej kapitał zakładowy to jedynie 5 tysięcy złotych. Firma prowadzi rachunki depozytowe jednej z największych giełd kryptowalut (BitFinex) w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. BitFinex, obecnie odpowiada za około 20% obrotu Bitcoina w parze do Euro. Codzienny wolumen transakcji na giełdzie to nawet kilkaset milionów złotych. To nie jest pierwszy raz, kiedy ludzie odpowiedzialni za giełdę mają problemy z prawem.

Ivan Manuel Molina Lee odpowiedzialny za konta giełdy, był poszukiwany przez polskie służby w związku z zajęciem prawie 1,5 miliarda złotych pochodzących z nielegalnych źródeł, które były zdeponowane na koncie w skierniewickim banku spółdzielczym. Konta zostały zarejestrowane pod nazwami „Crypto SP. Z O.O. ”i„ NESP SP. Z O.O. ”

Sprawa zatrzymania dotyczyła prania brudnych pieniędzy, które miały należeć do kolumbijskich karteli narkotykowych. Po przylocie do Warszawy, Ivan Manuel Molina Lee został przechwycony przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. 25 października miał zostać przesłuchany we Wrocławiu.Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl


Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Brave Browser - Najszybsza przeglądarka internetowa

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Bitcantor - tani kantor kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy