30-stu poniżej 30-stki według Forbesa – wśród nich Crypto przedsiębiorcy

30-stu poniżej 30-stki według Forbesa – wśród nich Crypto przedsiębiorcy

Magazyn Forbes opublikował ranking „30 under 30” na rok 2019. Wśród wielu przedsiębiorców znaleźli się także ludzie związani z branżą kryptowalut.

Olaoluwa Osuntokun, wiek - 25 lat


źródło: CoinDesk


Olaoluwa Osuntokun jest współzałożycielem i dyrektorem technicznym Lightning Labs, firmy odpowiedzialnej za jedno z najbardziej znanych rozwiązań, polepszenia skalowalności Bitcoina. Firma zebrała ponad 2.5 miliona USD na poprawienie płynności transakcji BTC, czyniąc je bardziej opłacalnymi.

Osuntokun ukończył studia o kierunku „Computer Science”, na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Podczas studiów podyplomowych zajął się dziedziną kryptografii stosowanej. Przed założeniem Lightning Labs pracował na uniwersytecie jako naukowiec jak również, jako asystent nauczyciela, następnie jako stażysta w Google. Lightning Labs założył wspólnie z Elizabeth Stark.


Hunter Horsley, wiek - 28 lat


źródło: Youtube


Hunter Horsley jest dyrektorem generalnym Bitwise Asset Management, znanym między innymi z BIT10, koszyka kryptowalut, który pomaga nowym „graczom” inwestować w kryptowaluty. Zebrał ponad 4 miliony USD, za sprawą: Khosli Ventures, Naval Ravikant, założyciela i CEO AngelList, amerykańskiej strony wspierającej Startupy.

Wśród 40 kryptowalutowych funduszy hedgingowych, wykorzystujących cztery wskaźniki indeksów Bitwise’a, jest Morgan Creek, który zarządza aktywami o wartości około 1,5 miliarda USD i posiada ponad 600 biur.

Hunter ukończył ekonomię na Uniwersytecie Pensylwanii. Później pracował jako product manager w Facebooku i Instagramie.


Nader Al-Naji, wiek – 26 lat


źródło: TechStartups.com


Nader Al-Naji jest założycielem i dyrektorem generalnym w firmie Intangible Labs, spółka otrzymała finansowanie od takich firm jak: Andreessen Horowitz i Bain Capital, w celu stworzenia kryptowaluty, którą można by było płacić na co dzień. Głównym produktem Intangible Labs, jest Basis, czyli stablecoin (stabilna kryptowaluta), mający na celu zastąpić banki centralne.

Biznes z Basis rozpoczął w lipcu 2017 roku, przedtem ukończył studia w Princeton na kierunku informatycznym, pracował również w D.E Shaw i Google jako programista.


JB Rubinovitz, wiek – 26 lat


źródło: Medium.com


JB Rubinovitz jest artystką, która postanowiła zostać przedsiębiorcą, a także inżynierem od uczenia maszynowego (machine learning). Swoją energię przelała na Bail Bloc, firmę która ma na celu przekształcenie branży finansowania kaucji. Bail Bloc zebrał wystarczającą ilość pieniędzy (dzięki „kopaniu” kryptowalut), pozwalającą na wykupienie stu aresztowanych osób.

Bail Bloc wydobywa Monero, później wymienia je na dolary amerykańskie i następnie dotuje fundację „The Bronx Freedom Fund”. Rubinovitz ukończyła studia na Uniwersytecie Columbia w Nowym Yorku.Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu