Poradnik Binance, czyli jak założyć konto na giełdzie kryptowalut?

Poradnik Binance, czyli jak założyć konto na giełdzie kryptowalut?

Jak założyć konto na Binance? Jak kupić kryptowaluty? Jak używać giełdy Binance? Przewodnik po tym jak krok po kroku utworzyć konto na giełdzie Binance.

Spis treści


Obecnie dla wielu zwolenników kryptowalut, giełda Binance stała się synonimem idealnej platformy do handlu. Jej bezproblemowe i szybkie działanie jest wyznacznikiem jakości dla wielu innych giełd, dostępnych na rynku.

Jaką sumę można wypłacić z giełdy Binance bez weryfikacji tożsamości?

Binance od swoich użytkowników nie wymaga weryfikacji tożsamości. Niezweryfikowani użytkownicy mogą wypłacić do 2 BTC w ciągu doby. Po weryfikacji limit ten wzrasta do 100 BTC.

1. Wejdź na stronę giełdy Binance

Kliknij tutaj, aby przejść do Binance. Lepiej dodać tę stronę do zakładek!


Zakładanie konta na giełdzie Binance

2. Ukończ proces rejestracji

Kliknij przycisk "Zarejestruj" (Register) w prawym rogu strony i wprowadź wszystkie wymagane informacje (pamiętaj, aby ustawić silne hasło - dodatkowo zapisz je w bezpiecznym miejscu). Po rejestracji musisz potwierdzić swój adres e-mail.


Podanie loginu i hasła podczas tworzenia nowego konta na giełdzie Binance

3. Przeczytaj regulamin i informacje o giełdzie Binance

Po pierwszym zalogowaniu pojawi się okno informujące, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Zaznacz wszystkie pola wyboru, a następnie kliknij "Rozumiem, kontynuuj" (I understand, continue).


Akceptacja regulaminu giełdy Binance

4. Włącz uwierzytelnianie dwu-składnikowe (2-factor authentication – 2FA)

Gdy logujesz się po raz pierwszy, pojawi się okno z prośbą o włączenie 2FA. Pomoże to zwiększyć Twoje bezpieczeństwo. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z usługi 2FA, musisz pobrać aplikację Google Authenticator na swój smartfon. Możliwe jest również użycie kodu SMS wysłanego na telefon komórkowy.


Dodatkowe zabezpieczenia konta na giełdzie Binance

5. Wpłać środki na giełdę Binance


Saldo portfela na Binance

W prawym górnym rogu głównego menu znajduje się zakładka "Wallets" (Portfel). Wybierz przycisk "Spot Wallet"(Portfel Spot) , następnie otworzy się strona depozytu:


Widok wielu kryptowalut Binance

Tutaj możesz wybrać kryptowalutę, którą chcesz wpłacić. Po kliknięciu przycisku "Deposit" (Wpłaty), Binance stworzy dla Ciebie nowy dedykowany portfel (konkretniej to adres portfela).

Teraz możesz przesłać swoje środki z innej giełdy, bądź własnego portfela na nowo wygenerowany adres Binance.

Pamiętaj, aby zawsze wysyłać prawidłowe kryptowaluty do właściwego portfela, w przeciwnym razie stracisz je. Na przykład, nie wysyłaj Ethereum do adresu Bitcoin, tylko Ethereum do Ethereum i BTC do BTC.


Stan konta Binance i wpłata Bitcoin

Krok 6: Pierwsze transakcje na Binance - kup i sprzedaj

Z górnego menu wybierz "Trade" (Handluj), a następnie "Basic Exchange" (Podstawowa):


Handel kryptowalutami na giełdzie Binance

Teraz wybierz parę z prawego panelu. Na przykład: Weź IOTA do BTC. Jeśli już jesteśmy na stronie „Basic Exchange”, przejdź do pola wyszukiwania po prawej stronie i wyszukaj IOTA (jest to najszybszy sposób na znalezienie pary).


Wybór odpowiedniej kryptowaluty do handlu na Binance
Oferty kupna kryptowalut na giełdzie Binance

Jak widać powyżej, na lewym panelu wyświetlana jest lista aktualnych ofert. W środku widzimy ostatnią cenę, a także wykres.Jeśli chcesz kupić po cenie rynkowej, wybierz opcję Market z górnego menu. Opcja Limit jest bardziej zaawansowana i pozwala ustawić stop loss lub zatrzymać zlecenia kupna - coś, z czym możesz zacząć grać, gdy będziesz bardziej doświadczony!Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl


Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Brave Browser - Najszybsza przeglądarka internetowa

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Bitcantor - tani kantor kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy