IBM wprowadza na rynek swój system do Food Trackingu na Blockchain

IBM wprowadza na rynek swój system do Food Trackingu na Blockchain

IBM, ogłosił wczoraj rozpoczęcie działalności programu Food Trust, mającego na celu śledzenie łańcucha dostaw. Firma współpracuje ze sklepami spożywczymi na całym świecie.

IBM wprowadza na rynek, swój system do Food Trackingu na Blockchain

Według Forbesa, początkowe testy prowadzone były na wąskiej grupie. Wciągu 18 miesięcy system śledził jedną lub dwie rzeczy jednocześnie, na przykład WalMart zaczął używać Food Trust do śledzenia dostaw szpinaku i sałaty.

Food Trust jest dostępny w trzech modułach: śledzenia, certyfikacji oraz wprowadzania danych. Moduł śledzenia, jest odpowiedzialny za lokalizację produktów, moduł weryfikacyjny pomoże zweryfikować, czy produkty ekologiczne są rzeczywiście ekologiczne, a moduł wprowadzania pozwala wszystkim dostawcom na wprowadzenie danych do systemu. Moduł wprowadzania danych jest dostępny bezpłatnie, a moduły śledzenia i certyfikacji są dostępne odpłatnie.

With participants including @CarrefourGroup, @Nestle, @kroger, @TysonFoods, @Walmart and @Unilever, our #blockchain-based food traceability solution is now live for use by all players across the food ecosystem. #IBMFoodTrust

IBM nie zwalnia tempa i podpisuje kolejne umowy

Francuska sieć sklepów Carrefour (z łączną liczbą sklepów na poziomie 12 000, rozmieszczonych w 33 krajach), ogłosiła rozpoczęcie partnerstwa. Oprócz Carrefoura, porozumienie zawarły Topoco Associates oraz Wakefern o łącznej liczbie sklepów na poziomie 15 000.

Laurent Vallée, Sekretarz Generalny Grupy Carrefour, powiedział:

“Being a founding member of IBM Food Trust platform is a great opportunity for Carrefour to strongly accelerate and widen the integration of blockchain technology to our products in order to provide our clients with safe and undoubted traceability.”

"Bycie członkiem platformy IBM Food Trust jest dla Carrefour wielką szansą na silne przyspieszenie i rozszerzenie integracji technologii blockchain z naszymi produktami, aby zapewnić naszym klientom szansy na sprawdzenie pochodzenia danego produktu, a tym samym bezpieczeństwa."

Dostawcy żywności tacy jak BeefChain, Smithfield i Dennick Fruit Source, również zgodzili się być współzałożycielami systemu Food Trust. Oprócz już wymienionych do systemu zamierzają dołączyć: Nestle, Tyson, Kroger i Unilever.


Jawność kluczem do zaufania

W dzisiejszych czasach, zapewnienie jawności i przejrzystości jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, jednocześnie popyt na jawność cały czas rośnie, szczególnie może się to tyczyć produktów spożywczych. Ludzie chcą wiedzieć, skąd pochodzi ich produkt, jak go przechowywano, czy dodawano do niego jakąś chemię albo hormony. Jeśli któryś sprzedawca nie udostępni takich informacji, konsumenci przejdą do konkurencji.

IBM uważa, że udało im się zbudować system, który może działać w skali globalnej i którego można zintegrować z już istniejącymi systemami. Firmy technologiczne, takie jak 3M i Centricity, pomagają połączyć sprzedawców detalicznych i hodowców z systemem Food Trust.



Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl


Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy