5 błędów inwestycyjnych, których należy się wystrzegać „inwestując” w kryptowaluty

5 błędów inwestycyjnych, których należy się wystrzegać „inwestując” w kryptowaluty

Co to są za błędy? Poniżej znajdziesz 5 największych błędów, które popełniają młodzi inwestorzy, oraz w jaki sposób możesz ich uniknąć.

W rzeczywistości nie jest tak trudno zarabiać niezłe pieniądze „inwestując” w kryptowaluty. Jeśli będziesz przestrzegać kilka podstawowych zasad, to twoje szanse i zyski mogą wzrosnąć. Niestety wielu inwestorów ignoruje podstawy i zaczynają popełniać błędy, które słono ich kosztują.

5 błędów inwestycyjnych, których należy unikać


1. Przekonanie, że jest się mądrzejszym niż się jest naprawdę.

Bardzo często ten błąd jest popełniany na początku inwestycyjnej kariery, później po stracie pieniędzy zaczynamy rozumieć, że nie jesteśmy wszechwiedzący.

Gdy twoje zyski rosną, automatycznie zdobywasz pewność siebie. Uświadamiasz sobie, że nie możesz stracić szansy na zarobek i na ślepo wydajesz pieniądze, zapominając o analizie.

Taka kolej rzeczy powoduje to, że nasz kapitał topnieje. Gdybyś był zdyscyplinowany i trzymał się planu inwestycyjnego, zminimalizowałbyś straty.


2. Nie daj się ponieść emocjom

Przypomnij sobie kiedy ostatni raz podjąłeś mądrą decyzję będąc bardzo podekscytowanym? Prawdopodobnie nigdy. To samo tyczy się inwestowania. Kiedy ulegasz emocjom, przestajesz podejmować racjonalne decyzje.

Najprostszym rozwiązaniem jest posiadanie szczegółowego planu inwestycyjnego. Plan powinien podkreślać to dlaczego inwestujesz w daną rzecz i jakie są twoje cele. Im bardziej konkretny jest plan, tym bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz go przestrzegać i podejmować mądre decyzje.3. Chciwość

Zbyt często pozwalamy chciwości podejmować decyzje za nas, lub pozwalamy by chciwość innych ludzi wpłynęła na nasze decyzje.

W zeszłym roku podczas rekordowych wzrostów każdy mówił o Bitcoinie i „inwestycji” w niego. Wtedy wiele osób było przekonanych, że z dnia na dzień staną się milionerami. Do rynku dołączało wielu ludzi niezaznajomionych z tematem. To jest właśnie ten moment by zastanowić się czy dana rzecz nie jest czasem przewartościowana i czy nie czeka ją spadek.


4. Brak Dywersyfikacji Portfela

Czwartym problemem jest brak dywersyfikacji portfela, tzn. inwestujemy tylko w jedną (lub niewiele więcej) rzecz.

Kiedy ceny spadają, inwestor traci więcej pieniędzy niż mógłby zaakceptować, wszystko to przez brak dywersyfikacji.

Receptą na taki stan, jest zbudowanie dobrze zdywersyfikowanego portfela. Wybierz klika naprawdę dobrych projektów, które działają w różnych obszarach i następnie, odpowiednio zainwestuj swoje pieniądze.

Fakt, że posiadasz dobrze zróżnicowany portfel pozwoli ci zminimalizować ryzyko utraty swoich pieniędzy.


5. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić

Jest to podstawowa zasada, która dotyczy każdej inwestycji. Jeśli wydamy wszystkie oszczędności naszego życia, to istnieje szansa, że stracimy te pieniądze bezpowrotnie.

Warto więc, podzielić swój budżet domowy na części i twardo się ich trzymać, nie inwestując więcej niż mieliśmy na to przeznaczone.Inne giełdy kryptowalut:


Baner przeglądaraki Brave - Zarabianie kryptowalut dzięki przeglądaniu reklam


Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl


Baner sklepu cryptojanusz na cupsell
Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy