Smart city 3.0 w Polsce? Kandydaci z miast Torunia i Lublina mają plan na Inteligentne Miasto.

Smart city 3.0 w Polsce? Kandydaci z miast Torunia i Lublina mają plan na Inteligentne Miasto.

Podczas tegorocznych kampanii wyborczych, stanowczo dominuje wizja utworzenia w Polsce tzw. Smart City – czyli inteligentnych miast, które stałyby się motorem przyciągającym młodych i kreatywnych ludzi.

Smart city 3.0 w Polsce? Kandydaci na prezydentów miast Torunia i Lublina mają plan na Inteligentne Miasto.


Inteligentny Toruń – Smart City 3.0


Kandydat na prezydenta Torunia - Sławomir Mentzen, zwolennik kryptowalut

Znany w polskim świecie kryptowalut, kandydat na prezydenta Torunia, Sławomir Mentzen zaproponował koncepcję inteligentnego miasta napędzanego nowoczesnymi technologiami. W jego wizji Toruń miałby korzystać z najnowszych rozwiązań, które usprawniałyby codzienne życie. Między innymi stawia na środowisko przyjazne kryptowalutom.

"W Toruniu widziałem już kilka firm zajmujących się kryptowalutami. Mamy giełdę kryptowalut, mamy firmę, która stawia Bitomaty, gdzie w galeriach handlowych można kupić kryptowaluty. To jest bardzo świeży i dynamiczny rynek, na którym Toruń może skorzystać. Społeczność skupiona wokół kryptowalut, jest to społeczność bardzo młodych, kreatywnych i zamożnych ludzi, których takie rzeczy bardzo interesują. Gdybyśmy ogłosili, że w Toruniu, za usługi miejskie i podatki można płacić za pomocą kryptowalut[...], to koszt dla miasta wynosiłby zero złotych, ponieważ przyjęcie płatności w kryptowaltach nic nie kosztuje.[...]Dzięki temu mamy darmową reklamę we wszystkich technologicznych mediach, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.[...]" – powiedział kandydat na prezydenta Torunia, Sławomir Mentzen

Pełną konferencję prasową znajdziecie tutaj


KryptoLublin – Smart City 3.0


Jakub Kulesza kandydat na prezydenta Lublina opowiadał się za wykorzystaniem kryptowalut w przestrzeni publicznej

Podobne stanowisko, dzieli kandydat na prezydenta Lublina – Jakub Kulesza z komitetu “Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

"Młodzi ludzie, zwłaszcza w krajach zachodnich, wybierają do życia te miasta, które idą z duchem czasu i wdrażają nowe technologie ułatwiające im życie. Jeśli chcemy ściągać do naszego miasta młodych i kreatywnych ludzi musimy iść z duchem czasu” – powiedział Jakub Kulesza.

Kolejnym jego pomysłem jest wykorzystanie technologii blockchain do celów obywatelskich.

„Lublin powinien wzorować się na innych miastach, które odniosły sukces poprzez wdrażanie inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań. Przykładami takich miast są Porto, Amsterdam czy Nowy Orlean.”

Czy po tegorocznych „wyborach” Polskie miasta będą konkurować z innymi tego typu aglomeracjami o miano najnowocześniejszego? Wszystko w rękach głosujących.



Dołącz do naszej grupy na FacebookuAltcoin Polska.pl


Binance - Największa giełda walut cyfrowych i kryptowalut

Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy